هنگامی که شما اصطلاح درد مفصل را می شنوید ممکن است به احتمال زیاد به آرتریت فکر کنید آرتریت می تواند علت هر دو درد و تورم ( التهاب ) درد مفصل، در مناطقی که در آن استخوانها در بدن با هم تماس دارند. آرتروز تنها علت احتمالی درد مزمن نیست عدم تعادل هورمونی، مانند کسانی که تستوسترون پایین دارند ممکن است به این نوع از مسائل کمک می کند مهم این است که یک ارزیابی مناسب برای تعیین اینکه آیا درد مفصل خود با تستوسترون پایین، ورم مفصل و یا یک وضعیت پزشکی نامربوط همراه است.
علائم متداول تستوسترون پایین
زمانی که سطح هورمون تستوسترون در بدن کاهش یابد این هورمون های جنسی در نوع خود یکی از علل اصلی اولیه در بدن مردان است با توجه به نظر شبکه بهداشت و درمان، هورمون تستوسترون پایین ممکن است وقتی سطح تستوسترون زیر 300 نانوگرم در هر دسی لیتر در خون است تشخیص داده شود در حالی که روند پیری طبیعی، می تواند به کاهش تدریجی در تستوسترون منجر شود.
برخی از علائم شایع تستوسترون پایین عبارتند از:
خستگی بیش از حد
اضطراب و افسردگی
سینه های بزرگ
افزایش وزن
علاوه بر نقش آن در دستگاه تناسلی مردانه، تستوسترون، نیز به حفظ سلامت استخوان کمک می کند.


ارتباط وزن و درد مفصل
آرتروز به عنوان درد مفصل شناخته شده است اما آن اشکال مختلف با علل مختلف دارد. دو شکل اصلی استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید است. یک بیماری خود ایمنی است. از سوی دیگر، در طول زمان به علت ساییدگی و پارگی در مفصل توسعه می یابد. در حالی که این امکان وجود دارد که هر دو تستوسترون پایین و ورم مفصل در همان زمان، مشکلات تستوسترون احتمال بروز RA می باشد. با این حال، اگر تستوسترون پایین خود منجر به افزایش وزن شود ممکن است در معرض خطر بالاتر ابتلا به OA باشد.

درد مفصل

راه حل درمان درد مفصل
درمان جایگزین تستوسترون، رایج ترین شکل برای درمان در تستوسترون پایین است بسته به نسخه پزشک ممکن است به صورت خوراکی، مصرف موضعی و یا به عنوان یک پچ و یا ژل استفاده شود نه تنها هورمون درمانی می تواند به بهبود میل جنسی و انرژی پایین کمک کند همچنین می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد با گذشت زمان، شما ممکن است راه ساده تر برای مدیریت وزن خود و کاهش فشار از روی مفصل پیدا کنید این درمان ها بدون خطر نیست و آنها نباید در مردان با سابقه سرطان پروستات استفاده شود.
در حالی که درمان های تستوسترون پایین ممکن است سبب بهبود تراکم استخوان و به مدیریت وزن کمک کند این داروها درد مفصل نقطه ای را کاهش نمی دهد اگر شما تجربه درد مفصل به طور منظم را دارید شما نیاز به درمان جداگانه دارید استامینوفن و ایبوپروفن یکی از شایع ترین مسکن ضد درد هستند که بیش از حد استفاده می شوند ورزش منظم، هر چند در ابتدا دشوار است می تواند یک راه طولانی در جلوگیری از درد مفصل در آینده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 12 =